Dla uczczenia 62. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956, a także oddania hołdu jego ofiarom Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 przygotowało wystawę czasową.
Ekspozycja ma uporządkować wiedzę o ludziach, którzy w wyniku dramatycznych wydarzeń Czerwca 1956 poniosły śmierć, a co z tym związane będzie zawierać (potwierdzoną przez badania IPN-u) zweryfikowaną listę ofiar . Jest ich 58, chociaż nadal funkcjonuje błędna informacja, że ofiar było 74. Najważniejszymi elementami ekspozycji są biogramy wszystkich 58 ofiar. Wykorzystanie fotografii portretowych, a także z życia codziennego ma przybliżyć ich zwiedzającym. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane również liczne dokumenty: akty zgonu, protokoły oględzin zwłok, a także nekrologi i artykuły z prasy propagandowej. Pokazane zostaną sposoby, do których uciekała się władza by tuszować prawdziwe przyczyny zgonów. Nie zabraknie również małych historii – wzruszających wspomnień rodzin o bliskich, których utracili. Ważnymi elementami wystawy są również scenografia i filmy z pogrzebów ofiar.
Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 od 2016 roku organizuje akcję „Światełko dla Czerwca’56”, podczas której na grobach ofiar zapalane są znicze. Wystawa, która opowiada o ofiarach wpisze się więc w tę akcję, rozszerzy ją i będzie stanowiła cenny zbiór informacji o bohaterach Czerwca’56, których mogiłami opiekuje się młodzież.
Temat ofiar Poznańskiego Czerwca jest zagadnieniem ciągle budzącym dyskusje, ponieważ są problemy z ustaleniem ostatecznej listy zabitych. W latach 80 podawana była liczba 74 ofiar, która w wyniku obecnych badań IPN została zweryfikowana do 58.