Przygotowaliśmy specjalny program kulturalno-edukacyjny związany z historią pracy organicznej. Dołączcie do nas, by odkryć inspirujące historie lokalnych bohaterów i lepiej zrozumieć dziedzictwo naszej małej ojczyzny!
Oprowadzanie po wystawie „Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce”
Podczas oprowadzania dowiecie się więcej o niezwykłych bohaterach pracy organicznej, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju Wielkopolski i kształtowania tożsamości narodowej.
Data: 8 września 2024 r. (niedziela)
Godzina: 12:30
Miejsce: Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919,
Stary Rynek 3 (Odwach)
Wstęp: W cenie biletu (10-15 zł)
Premiera filmowego wykładu „Medycyna epoki Marcinkowskiego, czyli zdrowie mieszkańców dziewiętnastowiecznego Poznania”
Prof. dr hab. Anita Magowska z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ciekawy sposób przybliży realia XIX-wiecznej medycyny oraz wyjaśni dlaczego Karol Marcinkowski stał się dla Poznania tak ważną postacią.
Data: 14 września 2024 r. (sobota)
Miejsce: YouTube Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości
Spacer angażujący „Karol Marcinkowski – spojrzenie wstecz”
Podczas wycieczki dowiecie się, jakie miejsca w Poznaniu były szczególnie ważne dla tego wybitnego społecznika, lekarza i orędownika pracy organicznej. Spacer to nie tylko możliwość odkrycia historycznych zakątków miasta, ale także szansa, by spojrzeć na Poznań oczami Marcinkowskiego – człowieka, który na trwałe wpisał się w rozwój kulturalny i społeczny regionu.
Miejsce: Poznań, Plac Bernardyński (przy ławkach)
Data: 15 września 2024 r. (niedziela)
Godz.: 16:00
Wydarzenie bezpłatne
Wydarzenia organizowane są w ramach Szlaku Pracy Organicznej – inicjatywy koordynowanej przez Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze i są częścią programu towarzyszącego wystawie „Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce”.