Niezależnie od pamiątkowych, kolekcjonerskich „Cegiełek”, które oferowane są w sprzedaży indywidualnym osobom, Muzeum wraz z Urzędem Marszałkowskim przygotowało specjalne certyfikaty. Chcemy w ten sposób stworzyć wszystkim zainteresowanym w tym instytucjom i samorządom możliwość dobrowolnego wsparcia naszego wspólnego dzieła. Te osoby, instytucje i samorządy, które się na to zdecydują, zgodnie ze swoimi możliwościami, otrzymają specjalny Certyfikat podpisany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Certyfikaty, podobnie jak pamiątkowe artykuły kolekcjonerskie w formie cegiełek wydrukowane zostały na specjalnym zabezpieczonym papierze.
Jako główny element graficzny umieszczono na nim wizualizację nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz daty 1918 – 1919 z orzełkiem Wojsk Wielkopolskich po środku. Ponadto na Certyfikacie znajduje się herb Samorządu Województwa Wielkopolskiego, nowe logo Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także stylizowana chorągiew powstańcza.
Na certyfikacie, przy świetle UV można zobaczyć zdjęcie wykonane przez Kazimierza Gregera podczas przysięgi 1 Pułku Strzelców Wielkopolskich w dniu 26 stycznia 1919 roku na Placu Wolności.
Jak dokonać wpłaty darowizny
Chęć przekazania darowizny na rzecz Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, które jako inwestor prowadzi budowę nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koniecznie z dopiskiem „Na statutową działalność Muzeum”, należy dokonywać po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiaru na konto WMN (Wielkopolskie Muzeum Niepodległości”.
Wartość darowizny upoważniającej do otrzymania Certyfikatu musi być wyższa od łącznej wartości czterech „cegiełek” tj. powyżej 1800 PLN
Wszystkich zainteresowanych taką formą wsparcia budowy nowego Muzeum prosimy o kierowanie zgłoszeń i wszelkich zapytań drogą elektroniczną na adres:
k.brzezicka@wmn.poznan.pl lub sekretariat@wmn.poznan.pl
z dopiskiem „Wsparcie budowy nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego”
Wszyscy darczyńcy, podobnie jak osoby, które udzielą swojego wsparcia materialnego poprzez zakup pamiątkowych „Cegiełek”, znajdą się w Wirtualnej Księdze Ambasadorów Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, po uprzednim wyrażeniu na to zgody.
