W związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przygotowaliśmy dla Państwa dwa konkursy tematyczne Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nich udziału! Szczegóły poniżej.
Konkurs 1 – “Stan wojenny w komiksie”
Narysuj komiks, którego głównym motywem będzie próba zaprezentowania życia codziennego w stanie wojennym. W zasadzie, to jedyny warunek z naszej strony, ponieważ forma komiksu, jego długość i ogólna fabuła zostaje po stronie Państwa wyobraźni!
Wystarczy pamiętać, że komiks musi nawiązywać do życia codziennego w trakcie stanu wojennego w Polsce – w innym wypadku nie będzie podlegać ocenie jury!
UWAGA: Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe: Do pierwszej zaliczamy dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV-VIII), a do drugiej młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
Regulamin konkursu – Stan wojenny w komiksie
Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej – Stan wojenny w komiksie
Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej – Stan wojenny w komiksie
Konkurs 2 – “Przełomowa dekada”
stwórz grę edukacyjną o tematyce historycznej. Zadecyduj, czy będzie to gra karciana czy planszowa (każdy uczestnik może wybrać tylko jeden z dwóch typów gry!).
Warunkiem tworzonej gry jest zawarcie w niej zagadnień z historii Polski z lat 1980-1989.
Pamiętajcie, że do projektu gry należy przygotować także instrukcję/regulamin, aby wiadomo było, jak ją poprawnie przejść oraz jak wyłonić zwycięzcę rozgrywki! Jeśli szykujecie do gry pytania o charakterze historycznym, to potrzebna będzie również lista poprawnych odpowiedzi do nich, aby uczestnicy wiedzieli, czy odpowiadają poprawnie.
UWAGA: Konkurs skierowany jest również podzielony na dwie kategorie wiekowe, ale tym razem pierwszą grupę stanowi młodzież ze szkół ponadpodstawowych, a drugą grupę tworzą osoby dorosłe.
Regulamin konkursu – Przełomowa dekada
Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej – Przełomowa dekada
Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszeniowy osoby pełnoletniej – Przełomowa dekada
Konkurs 3 – “Teleranek”
Pamiętacie słynny Teleranek? Najmłodsi niekoniecznie Mamy więc ostatni z konkursów, bardzo prosty! Opowiedzcie swoim pociechom, czym był Teleranek i jak go wspominacie. Następnie, niech Wasze dzieci przygotują pracę plastyczną nawiązującą do czołówki Teleranka (jest wciąż dostępna w Internecie – znajdziecie ją bez trudu)
W konkursie mogą brać udział dzieci na poziomie edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III szkoły podstawowej).
Regulamin konkursu – Teleranek
Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy osoby niepełnoletniej – Teleranek
W konkursie mogą brać udział dzieci na poziomie edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III szkoły podstawowej).
Partnerem Strategicznym Muzeum jest Totalizator Sportowy Lotto”.