Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Aplikacja: „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”

Muzeum Powstania

Wielkopolskiego 1918-1919

Aplikacja: „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”

Aplikacja: „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”

Nowoczesna aplikacja ze zdjęciami 3D z 1920 roku to najnowszy projekt zrealizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe. Interaktywna aplikacja edukacyjna “Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920” powstała dla upamiętnienia Wielkopolan, którzy uczestniczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.

Projekt został zainicjowany przez Wojewodę Wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka, a zrealizowany przy współpracy merytorycznej i udostępnieniu zbiorów z Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego oraz Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Dzięki temu odnaleziono nigdy nie publikowane wcześniej oryginały tekstu pisanego oraz archiwalne zdjęcia z tego okresu. Za realizację technologiczną, digitalizację i warstwę medialną odpowiadało w projekcie Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe i dzięki wykorzystaniu dotychczasowych doświadczeń projektów edukacyjnych i cyfryzacji dziedzictwa kultury idea ta zyskała realny kształt portalu, interaktywnej nawigacji oraz multimediów, które nadają klimat czasów wojny polsko-bolszewickiej.

Projekt sfinansowany z budżetu Wojewody Wielkopolskiego w ramach konkursu z Programu Wieloletniego „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

https://www.wielkopolanie1920.mapyczasu.pl/#/start/

Proponowane

Muzeum Uzbrojenia podczas wystawy czasowej „Jednoślady Operacji Overlord” prezentuje wybrane modele pojazdów jednośladowych Aliantów. Część z nich można pokolorować.
Rysunki powstały w związku z wystawą czasową „Wuchta wiary. Bohaterowie pracy organicznej w Wielkopolsce” w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo UE