Kolaż składający się z logotypów: Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wielkopolski, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Dostępność w oddziałach

Muzeum

Dostępne

Dostępność w oddziałach

Dostępność w oddziałach

Dostępność w oddziałach

Muzeum bez barier

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 znajduje się w zabytkowym budynku XVII – wiecznego Odwachu. Wejście do budynku nie posiada barier architektonicznych. Wystawa stała znajduje się na dwóch kondygnacjach. W budynku nie ma windy. Odzież wierzchnią można pozostawić w przedsionku. Korytarz prowadzący do kasy biletowej znajduje się na jednym poziomie, bez barier architektonicznych. Tuż obok kasy zlokalizowana jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie -1. Schody są wyposażone w tabliczki w alfabecie Braille’a, pasy ostrzegawcze i pola uwagi.

Wystawa czasowa znajduje się na poziomie 0.

Muzeum znajduje się na remontowanej obecnie płycie Starego Rynku, wyłożonej kostką brukową. Dostęp do budynku może być utrudniony z uwagi na trwające prace. Planowane zakończenie inwestycji to druga połowa 2023 roku. Muzeum nie posiada wydzielonej strefy parkingowej. Na ulicach prowadzących do Starego Rynku znajdują się parkingi płatne. Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania (Czerwona) w Poznaniu obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00, w soboty w godz. 8:00-18:00.

Osoba niedowidząca ma prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym. Na ekspozycji Muzeum znajdują się udogodnienia w postaci:

  • tabliczek w alfabecie Braille’a na drzwiach wraz z kodami QR i NFC,
  • tabliczek w alfabecie Braille’a na eksponaty wraz z kodami QR i NFC,
  • nakładek brajlowskich na poręcze, pasy ostrzegawcze na schodach i ekspozycji, pól uwagi.

Na wyposażeniu Muzeum znajdują się zestawy przenośne FM wspomagające słyszenie, które można wykorzystać podczas zwiedzania z przewodnikiem.

Przed wizytą w oddziale można skorzystać z przedprzewodnika:

Przedprzewodnik Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Grupy zorganizowane dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów o szczególnych potrzebach zapraszamy do kontaktu telefonicznego (+48 691 266 779) lub mailowego (edukacja@wmn.poznan.pl). Wspólnie omówimy etapy zwiedzania, co pomoże nam dopasować się do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Będziemy wdzięczni za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi, dzięki którym nasze muzeum stanie się jeszcze bardziej dostępne i przyjazne dla wszystkich zwiedzających. Kontakt do koordynatora: tel. +48 691 266 779, edukacja@wmn.poznan.pl

Dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo UE