Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy stron https://www.wmn.poznan.pl/.
https://powstanie.wmn.poznan.pl/. https://stukot56.pl/.Data publikacji strony internetowej: 25 maja 2016 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 20 grudnia 2022 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodów wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 31 marca 2025 roku roku
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 31 marca 2025 roku.
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
- Przemysław Terlecki — Dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości,
- Adres: ul. Woźna 12, 61-777 Poznań,
- mejl: sekretariat@wmn.poznan.pl.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do koordynatora ds. dostępności - Dominika Bazaniak — mejlowo edukacja@wmn.poznan.pl lub telefonicznie/ SMS 691 266 779.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Dyrektora naszego Muzeum:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Muzeum Powstania Wielopolskiego 1918-1919 - Odwach
Kasa oraz toaleta znajdują się na parterze. Wystawa stała znajduje się na dwóch kondygnacjach. Zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie -1.
Przeszklone schody (15 stopni) są wyposażone w tabliczki w alfabecie Braille’a, pasy ostrzegawcze i pola uwagi. Szerokość schodów w najwęższym miejscu to 80 cm, wysokość poręczy 98 cm.
W budynku nie ma windy. Wystawa czasowa znajduje się na poziomie 0.
Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956
Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 znajduje się w przyziemiu Zamku Cesarskiego w Poznaniu (wejście od placu przed zamkiem, za cyframi 1956).
Muzeum znajduje się na poziomie -1. Prowadzą do niego schody oznaczone listwami kontrastowymi, tabliczkami na poręczach w alfabecie Braille’a oraz polami uwagi. Na poziomie -1 dostępny jest plan tyflograficzny z rozmieszczeniem pomieszczeń.
W budynku znajduje się winda, którą uruchamia pracownik muzeum po telefonicznym zgłoszeniu.
Muzeum Uzbrojenia
Muzeum znajduje się na terenie Parku Cytadela. Bezpośrednio przy muzeum nie ma parkingu. Miejsca parkingowe znajdują się na ulicach wokół Parku, np. przy alei Armii Poznań czy ulicy Za Cytadelą. Dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności możliwy jest dojazd samochodem bezpośrednio do Muzeum na podstawie Karty Parkingowej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Na placu przed Muzeum znajduje się makieta tyflograficzna przedstawiająca Fort Winiary z 1914 r. Ekspozycja Muzeum Uzbrojenia składa się z części: plenerowej i wewnętrznej. W budynku dostępny jest plan tyflograficzny z rozkładem pomieszczeń ekspozycji wewnętrznej.
Wejście do budynku nie posiada barier architektonicznych, ale ścieżki prowadzące do wejścia wyłożone są kostką brukową. Na wystawę zewnętrzną prowadzą wąskie i kręte schody. Istnieje alternatywne wejście od strony zachodniej wyposażone w podjazd. By z niego skorzystać, konieczne jest zgłoszenie się do pracownika muzeum.
Na terenie muzeum nie ma toalety. Najbliższa toaleta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placówki (80 m)
Muzeum Armii „Poznań”
Muzeum Armii „Poznań” znajduje się na terenie dawnego Fortu Winiary, na poznańskiej Cytadeli. Ekspozycja prezentowana jest w korytarzu kazamatowym zbudowanym w XIX wieku, zwanym obecnie „Małą Śluzą”. Wejście do budynku posiada podjazd i jeden stopień.
Kasa znajduje się bezpośrednio przy wejściu.
Muzeum nie posiada dostępu do toalety dla zwiedzających.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Muzeum Powstania Wielopolskiego 1918-1919 - Odwach
Informacja o Muzeum Powstania Wielkopolskiego dostępna jest na stronie internetowej w PJM. oraz w tekście łatwym do czytania i zrozumienia.
Na wyposażeniu Muzeum znajdują się zestawy przenośne FM wspomagające słyszenie, które można wykorzystać podczas zwiedzania z przewodnikiem. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie tej potrzeby przy rezerwacji oprowadzania.
Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956
Na wyposażeniu Muzeum znajdują się zestawy przenośne FM wspomagające słyszenie, które można wykorzystać podczas zwiedzania z przewodnikiem. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie tej potrzeby przy rezerwacji oprowadzania.
Muzeum Uzbrojenia
Informacja o Muzeum Uzbrojenia dostępna jest na stronie internetowej w PJM. oraz w tekście łatwym do czytania i zrozumienia..
Kasa Muzeum wyposażona jest w pętle indukcyjną.
Muzeum Armii „Poznań”
Informacja o Muzeum dostępna jest na stronie internetowej w PJM oraz w tekście łatwym do czytania i zrozumienia.
Kasa Muzeum wyposażona jest w pętle indukcyjną.
Zapewniamy tłumaczenie na polski język migowy do wybranych wydarzeń z oferty Muzeum.
W naszych oddziałach nie zapewniamy usługi tłumaczenia na polski język migowy za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z koordynatorem ds. dostępności:
Dominika Bazaniak -