:: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu - www.muzeumniepodległości.poznan.plPolska zobacz więcej
   


Menu

Muzeum Powstania Wielkopolskiego - facebook | g+ | twitter

Muzeum Ubrojenia - Facebook

WMWN na YouTube

Facebook ogólny WMN

 
 
.
Projekty realizowane przez Muzeum


POZnan


Samorządowa
Instytucja Kultury miasta

 
  
   

Komunikat dot. nowych godzin otwarcia i nowych cen biletów

NOWE, Ujednolicone godziny otwarcia we wszystkich oddziałach tj. :
1) w miesiącach od marca do października: 10:00 – 17:00
2) w miesiącach od listopada do lutego: XI – II: 10:00 – 16:00
3) wszystkie niedziele bez względu na miesiąc: 10:00 – 16:00
Zmiany dot. godzin obowiązują od 1 lipca 2016 roku
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nowe ceny biletów (od 1 września 2016 roku)
- normalny - 8 zł
- ulgowy - 4 zł
- dniem bezpłatnym jest wtorek

Powyższe ceny obowiązują w następujących oddziałach:
- Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
- Muzeum Powstania Poznańskiego- Czerwiec 1956
- Muzeum Uzbrojenia
- Muzeum Armii "Poznań"

Nowe ceny biletów w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII (od 1 września 2016 roku)
- normalny - 4 zł
- ulgowy - 2 zł

NOWOŚĆ! Bilet sieciowy - uprawnia do zwiedzenia wszystkich oddziałów Muzeum w ciągu 7 dni kalendarzowych, licząc od dnia odwiedzin pierwszego z wybranych oddziałów (od 1 września 2016 roku)
- normalny - 25 zł
- ulgowy - 12 zł

Zwiedzanie z przewodnikiem (od 1 września 2016 roku)
- w języku polskim - 40 zł
- w języku angielskim/niemieckim - 60 zł Wydarzenia w Muzeum - 2016 r.
Ponad 150 osób uczestniczyło w pierwszym Poznańskim Wspólnym Śpiewaniu – imprezie organizowanej w rocznicę Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Bibliotekę Kórnicką PAN. Kolejne wspólne śpiewanie już za niecały rok. Wydarzenia w Muzeum - 2016 r.
3 Maja – w święto Konstytucji po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się na Starym Rynku  przed Odwachem wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Do udziału w imprezie „Witaj majowa jutrzenko!” zaproszeni są mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin, a zaprasza Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.
Wydarzenie rozpocznie uroczysta odprawa warty, po czym wspólne śpiewanie poprowadzi Jacek  Kowalski ze swoim zespołem. W planach jest wykonanie 14 pieśni. Na miejscu będzie można kupić w cenie 2 zł śpiewnik.
Pomiędzy  pieśniami recytowane będą fragmenty historycznych wspomnień, m.in. Anny Działyńskiej, Pawła Wyskoty Zakrzewskiego i Romana Wilkanowicza.
Teksty czytać będą Irena Lipczyńska i Marek Klupś. 
- Celem naszego i innych inicjowanych działań jest budowa środowiska społecznego i kulturalnego wokół Muzeum, pobudzanie aktywności mieszkańców Poznania i okolicznych gmin (teren oddziaływania Stowarzyszenia Metropolia Poznań), przybliżanie najważniejszych dla naszego regionu wydarzeń historycznych – mówi Tomasz Łęcki – Dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

Pobierz śpiewnik w wersji pdf do druku


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

 Wydarzenia w Muzeum - 2016 r. W poniedziałek, 25 kwietnia, o godz. 17 w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 (Poznań, Stary Rynek 3 – Odwach) odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone nowej książce wydanej przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zatytułowanej „Filmowy Poznań II Rzeczypospolitej – impresje” W spotkaniu udział weźmie m.in. autor książki Jan Szymański.

Zapraszamy.


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

 Wydarzenia w Muzeum - 2016 r.
Fundacja Kultury Irlandzkiej pomysłodawca i organizator wystawy "Powstanie Wielkanocne 1916-2016", którą od 11 marca prezentujemy w sali wystaw czasowych Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919, oddział WMN zaprasza w dniach 23-24 kwietnia na serię prelekcji z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkanocnego.
Stary Rynek 3 - Odwach.
Zapraszamy.


Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

 Wydarzenia w Muzeum - 2016 r.
W Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu (Oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości) 6 kwietnia miała miejsce podniosła i wzruszająca uroczystość rozpoczynająca Miesiąc Pamięci Narodowej. Na zaproszenie organizatorów – Urzędu Miejskiego w Poznaniu i Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości – odpowiedzieli m.in. Posłowie Bartłomiej Wróblewski i Rafał Grupiński, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, uczniowie poznańskich szkół, przedstawiciele instytucji i mieszkańcy. Po przywitaniu uczestników Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania przypomniał historię Fortu VII – pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich. W tym miejscu kaźni hitlerowcy zabili ponad 20 tys. osób, w tym około 4,5 tys. mieszkańców Wielkopolski. Przewodniczący Ganowicz przybliżył też historię Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Chwilę później Kazimierz Gabrysiak pełniący obecnie funkcję prezesa Związku uroczyście przekazał Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości na ręce Tomasza Łęckiego, dyrektora Muzeum sztandar Związku, kończąc tym samym działalność organizacji. Duże wrażenie na uczestnikach uroczystości wywarła przygotowana przez uczniów IV LO w Poznaniu inscenizacja połączona z czytaniem relacji i wspomnień byłych więźniów Fortu VII. Na zakończenie odśpiewano Rotę, po czym uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i znicze pod Ścianą Śmierci.